Kontakt ico tricho-01

785 701 861

Kontakt ico tricho-02

info@hair-plus.pl

Kontakt ico tricho-03

ul. Kalwaryjska 54, 30-504 Kraków

Badanie skóry głowy pod mikroskopemTrichoskopia

Opis zabiegu

Badanie skóry głowy pod mikroskopem wraz z konsultacją trychologiczną.

Konsultacja trychologiczna to zwykle pierwszy i najważniejszy etap kuracji.  To właśnie wtedy oceniany jest problem i dobierany jest indywidualny plan mający na celu go rozwiązać.

Wizyta rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, w trakcie którego trycholog ma możliwość zapoznania się z problemem i okolicznościami, które mogą mieć wpływ na jego występowanie. Kolejnym krokiem jest badanie skóry głowy i włosów, które fachowo nazywane jest trichoskopią.

Mamy świadomość jak ważny to etap, dlatego w naszym gabinecie wykorzystujemy najwyższej klasy wideodermatoskop.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. W jego trakcie, na ekranie wyświetlany jest obraz z kamery, umożliwiając osobie badanej obserwację. Trycholog analizuje otrzymane obrazy i w przystępny sposób tłumaczy wyniki badania. Na podstawie zebranego wywiadu i badania, dobierana jest odpowiednia terapia, która zawsze traktowana jest w sposób indywidualny i dopasowany do potrzeb badanej osoby. Może się ona opierać zarówno na pielęgnacji domowej, jak i gabinetowej.

W naszym gabinecie stawiamy bardzo duży nacisk na znalezienie przyczyny zaistniałego problemu. Dlatego też, jeśli zaistnieje konieczność konsultacji lekarskiej, informujemy osobę badaną o takiej potrzebie, tłumaczymy co powoduje taką konieczność i sugerujemy wizytę u konkretnych specjalistów.

Czasami niezbędne są również dodatkowe badania krwi. Również tutaj mogą Państwo liczyć na konkretne wskazania parametrów morfologicznych, które należy sprawdzić.

Czas trwania i przeciwwskazania

Czas trwania:

około 1 godziny (w zależności od potrzeb wizyta można trwać dłużej, lub nieco krócej).

Przygotowanie:

24 godziny przed wizytą nie zaleca się mycia głowy, nakładania środków do stylizacji. Należy zachować odstęp pomiędzy farbowaniem włosów, a badaniem skóry min. 7 dni.

Na konsultację warto zabrać ze sobą listę używanych kosmetyków, wyniki badań krwi (jeśli były wykonywane).

Przeciwskazania:

brak

Zabieg pozwalający na zwiększenie efektywności
substancji aktywnych kosmetykówInfuzja tlenowa

Opis zabiegu

Infuzja tlenowa to zabieg pozwalający na zwiększenie efektywności substancji aktywnych kosmetyków, poprzez „wtłoczenie ich” pod wysokim ciśnieniem wraz z cząsteczkami tlenu  w skórę. Rola samego tlenu jest niezwykle istotna, ponieważ ma  on działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, sprzyja  zwiększaniu podziałów komórkowych oraz powstawaniu nowych naczyń włosowatych. 

Zabiegi z infuzją tlenową to bardzo skuteczne wsparcie do walki z wypadaniem włosów, łupieżem suchym i tłustym, łojotokowym zapaleniem skóry, zapaleniem mieszków włosowych, suchością skóry, łojotokiem, atopowym zapaleniem skóry.

W naszym gabinecie zabieg infuzji tlenowej wykonywany jest na renomowanym aparacie WellOxy. Podczas zabiegu podawane są ampułki, które dostosowywane są indywidualnie do problemu osoby zgłaszającej się do gabinetu. Każdy zabieg infuzji poprzedzony jest dokładnym oczyszczeniem skóry głowy przez trychologa.

Opcjonalnie istnieje możliwość rozszerzenia zabiegu o wykorzystanie sauny ultradźwiękowej ze światłem LED, co w jeszcze większym stopniu wpłynie na wchłanialność.

Czas trwania i przeciwwskazania

Czas trwania:

ok 1h

Przeciwwskazania:

Zabieg infuzji tlenowej jest zabiegiem bezpiecznym, praktycznie nie posiadającym przeciwskazań.  Każdy zabieg wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji i badaniu skóry głowy, mając ma na celu wykluczenie potencjalnych uczuleń i przeciwskazań.

Specjalne przygotowanie:

brak

Zabiegi trychologiczne dedykowane są osobom,
które mają problemy ze skórą głowyZabiegi trychologiczne

Opis zabiegów

Dedykowane są osobom, które mają problemy skórne takie jak:

Łojotokowe zapalenie skóry, łupież, łojotok, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, suchość skóry, wypadanie włosów o różnym podłożu.

Stosujemy specjalistyczne kosmetyki dobrane indywidualnie do problemu. Intensyfikujemy ich działanie przy pomocy odpowiedniej aparatury m.in. prądów d`arsonvala, sauny ultradźwiękowej, lampy Led i światła laserowego.

Aplikacja preparatu na skórę głowy.

Kosmetyki są dobierane w celu wywołania konkretnego efektu związanego z problemem w trakcie uprzedniej konsultacji trychologicznej połączonej z badaniem wideodermatoskopem.

Wykorzystanie sauny ultradźwiękowej

Sauna jest stosowana w celu zintensyfikowania  działania nałożonych kosmetyków. Dzieje się tak ze względu na wpływ temperatury, pary wodnej i światła LED. 

Mycie głowy

W trakcie mycia wykonywana jest podstawowa pielęgnacja wykorzystującą profesjonalne kosmetyki. Dokładne oczyszczenie skóry głowy.

Wykorzystanie światła laserowego
HairMax i aplikacja preparatu

Na tym etapie możliwe jest włączenie do zabiegu lasera HairMax, którego skuteczność w stymulacji wzrostu włosów została udowodniona licznymi badaniami klinicznymi. Etap ten ma szczególne znaczenie w przypadku łysienia androgenowego. Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu głowy i pobudzeniu krążenia światłem laserowym, zaaplikowane w kolejnym kroku preparaty wchłaniają się w większym stopniu.

Suszenie

Używamy profesjonalnej suszarki z technologią Double Mineral. Jony cynku zatrzymują wilgoć we włosach, co zapobiega ich przesuszaniu się.

Czas trwania i przeciwwskazania

Przeciwskazania:

Jest to zabieg bezpieczny, praktycznie nie posiada przeciwwskazań. Każdy zabieg wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji i badaniu skóry głowy, mając ma na celu wykluczenie potencjalnych uczuleń i przeciwskazań.

Specjalne przygotowanie:

brak

Światłoterapia laserowa jest jedną z kilku metod
przeciwdziałania łysieniu typu androgenowegoŚwiatłoterapia laserowa

Opis zabiegu

Światłoterapia laserowa jest jedną z kilku metod przeciwdziałania łysieniu typu androgenowego, które mają badania potwierdzające ich skuteczność. W naszym gabinecie do zabiegów wykorzystujemy urządzenia laserowe Hairmax.

Aparaty Hairmax emitują światło laserowe o niskiej mocy (tzw. LLLT – Low Level Laser Therapy). Światło lasera lokalnie wzmaga przepływ krwi zwiększając ilość dostarczanego do komórek tlenu i substancji odżywczych. Wspomaga usuwanie  w mieszku włosowym m.in.  dihydrotestosteronu odpowiedzialnego za łysienie typu androgenowego. Wpływa korzystnie przyspieszając wzrost włosów i hamując ich wypadanie.  W efekcie wzrasta ilość i gęstość włosów.

Czas trwania i przeciwwskazania

Czas naświetlania:

90s na sesję

Czas zabiegu wraz z podaniem ampułki: ok 15 min.

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie leków światłouczulających, nowotwory, uczulenie na składniki zawarte w stosowanej ampułce.

Hair+  |  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżone

RODO  |  Polityka prywatności

Realizacja senti.media